از اهمیت شگفت انگیز GPS در جهان امروز چقدر مطلع هستید؟ آیا دوست دارید تا شما را با اهمیت شگفت انگیز GPS در جهان امروز آشنا سازیم؟ پس با مقالات آموزشی گروه corecam همراه ما باشید.

جی پی اس زندگی روزمره ما را متحول کرده است. GPS یا سیستم موقعیت یابی جهانی خدمات ردیابی ماهواره ای را ارائه می دهد که در انواع مختلف برنامه های تجاری و شخصی مفید هستند. معرفی سیستم جی پی اس ردیابی خودرو یک مثال است. این برنامه کاربردی تجاری، فواید زیادی برای شرکت های دولتی و خصوصی از قبیل تاکسی و خدمات پخش در میان دیگران پیدا کرده است.

اکثر شرکت ها از تکنولوژی GPS برای دستیابی به کارایی بالاتری استفاده می کنند و لذا مزایای بیشتری را برای مردم فراهم می کنند. هنگامی که متخصصان کسب و کار می فهمند که چگونه GPS می تواند کسب و کار و یا خدمات خود را متحول کند، آنها میتوانند کسب و کارشان را به مرحله بالاتری ارتقا دهند. فناوری GPS یک ابزار مفید و قابل اطمینان برای پیشرفت و افزایش بهره وری  است.

با وجود اینکه دستگاه جی پی اس برای بسیاری از صنایع مفید است، اما نقاط ضعف خاصی دارد. از این رو لازم است که شما به وضوح، مزایا و معایب آنها را درک کنید.

 

مزایای سیستم ردیابی GPS:

برخی از مزایای این سیستم عبارتند از:

کمک می کند تا مکان را پیدا کنید

فناوری جی پی اس مسیریاب، ساده ترین راه را برای رسیدن به هر مکانی که می خواهید، فراهم می کند. شما همچنین می توانید به راحتی مکان فعلی خود را ایجاد و یا ویرایش کنید، سپس با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. مسیریابی ماهواره ای ساده تر از پیدا کردن مکان از طریق نقشه ها است. همین کار را می توان برای وسایل نقلیه با استفاده از سیستم های جی پی اس ردیاب (GPS Tracker9 انجام داد که بسیار مفید است. اگر یک وسیله نقلیه فعال شده GPS به سرقت رفته باشد، به راحتی میتوان ردیابی کرد .

ساده تر می شود

با کمک دستگاه های GPS، ناوبری ساده تر می شود. این اطلاعات مربوطه مانند فاصله و کوتاهترین مسیر را براساس نقشه های GPS ، می توانید ببینید و سفر کنید. محاسبه زمان تقریبی رسیدن به مقصد، پیدا کردن اماکن و معابر از قبیل بانک، داروخانه، پمپ بنزین و خیلی امکانات دیگر که در داخل نقشه های هوشمند جی پی اس رهیاب مسیریاب وجود دارد .

انجام توابع مختلف

حمل و نقل ارتفاع سنج، قطب نما الکترونیکی، ساعت و تقویم بدون هیچ زحمتی است .. در بیشتر دستگاه های جی پی اس، این توابع علاوه بر تجهیزات ناوبری GPS برای ساخت سفر خود قابل توجه و لذت بخش ارائه شده است. محاسبه مساحت زمین، نقطه گذاری برای مسیرهای کوهنوردی، استفاده برای کشاورزی با استفاده از جی پی اس دستی گارمین امکان پذیر میباشد.

ردیابی وسایل نقلیه و کارکنان

تجهیز وسایل نقلیه شرکت شما با سیستم ردیابی وسیله نقلیه جی پی اس، یک راه عالی برای کنترل وسایل نقلیه و رانندگان است. این نه تنها امنیت کارکنان را تامین میکند، بلکه باعث افزایش راندمان و کاهش هزینه های شرکت میشود. به طور مثال اگر هر راننده هر روز برای استفاده شخصی یا از روی سهل انگاری فقط یک لیتر بنزین اضافه مصرف کند. با احتساب هزینه های استهلاک خودرو و هدر رفت ساعت کاری، هزینه های زیادی را در طول سال به شرکت تحمیل میکند. پس با نصب جی پی اس ردیاب خودرو به راحتی میتوان همه چیز را کنترل و مدیریت کرد . این هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری بلند مدت میباشد .

ویژگی های دیگر جی پی اس

همانطور که GPS دارای انواع مختلفی از نقشه ها و مسیرهای نقشه است، شما قادر به دسترسی به مقدار زیادی اطلاعات بلافاصله بدون تاخیر زیاد هستید. برخی از دستگاه های جی پی اس شامل دوربین های دیجیتال و رادیوهای آب و هوا است.