با ATM های بیت کوین آشنا شوید

ATM بیت کوین یک کیوسک است که به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از یک دستگاه گوینده اتوماتیک، بیت کوین خریداری کنند. برخی از این دستگاه ها قابلیت دو طرفه دارند، به این معنی که کاربر قادر به خرید و فروش بیت کوین با استفاده از پول نقد است. کیوسک های atm دستگاه هایی هستند که قابلیت اتصال به اینترنت و تبدیل پول نقد یا کارت اعتباری به بیت کوین را دارند. این دستگاه ها دقیقا به صورت خود پردازهای سنتی کار نمی کنند، ‌اما کار مشابهی دارند. atm بیت کوین به هیچ دستگاه بانکی متصل نیست بلکه به صورت مستقیم با کاربران ارتباط برقرار می کند. مکان های رایج دستگاه های خودپرداز بیت کوین در فروشگاه های خرده فروشی، مغازه ها، رستوران ها، مراکز خرید یا فرودگاه می باشد.

 

خرید بیت کوین با استفاده از دستگاه های ATM

فرآیند خرید بیت کوین در دستگاه های مختلف متفاوت است. با این حال خرید از دستگاه های رایج شامل مراحل ارائه شده در امه‌ی مطلب است:

1. گزینه‌ی خرید بیت کوین را انتخاب نمایید

2. مقدار ارز مورد نظر خود را مشخص نمایید

3. محدودیت ها و روش های تایید توسط اپراتور تنظیم می شود و می تواند در دستگاه های مختلف، متفاوت باشد.

4. شماره تلفن خود را با استفاده از پد ATM وارد نمایید، سپس کد SMS را دریافت و در دستگاه وارد کنید.

5. پس از آن گزینه های مختلفی روی صفحه‌ی نمایش وجود دارد که شما می توانید با کلیک روی هر کدام، نحوه‌ی ارسال بیت کوین به آدرس کیف پول تان را انتخاب نمایید. سپس با انتخاب کد qr می توانید آدرس را پرینت نمایید.

گسترش عملکرد شرکت اپراتور ATM بیت کوین

Coinme کار خود را به عنوان اپراتور atm بیت کوین  آغاز کرد و در این راه در سال 2015 از کیوسک های Robocoin استفاده کرد. پس از آن شرکت Robocoin کار خود را متوقف کرد و از این رو Coinme مجبور به استفاده از نرم افزار Lamassu جهت تطبیق آن با سخت افزارها و ایجاد دستگاه های بیشتر شد. در سال 2017 شرکت ساخت دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری جدیدی را با برند خود آغاز کرد.